Push nieuwe stijl
software design design thinking
18 januari 2021
Vandaag met Tiltshift de nieuwe stijl Push voor het eerst uitgetest. Ten minste, de eerste dag: kick-off. Push is geïnspireerd door de Design Sprint van Google Ventures, zoals we die al vaker hebben, maar dan gericht op het aanzwengelen van een zeer kort (vier weken) ontwikkel- en implementatietraject van een heel stuk functionaliteit in een bestaand applicatielandschap. Het thema van deze push: vergunningen op straat.
In de ochtend zijn we begonnen met alleen het team. In een aantal korte sessies hebben we elkaar leren kennen, verwachtingen en wensen afgestemd, huishoudelijke afspraken gemaakt, en leerdoelen in kaart gebracht.

In de middag hebben we met het team de opdrachtgever en de eerste gebruiker doorgezaagd (op een vriendelijke manier) om de opdracht zo concreet mogelijk te maken. Met wat gerichte vragen, en fijne visuele facilitatie van teamgenoot Yvonne de Mey van Streefkerk, wisten we “de vraag achter de vraag” te achterhalen (in plaats van een technische oplossingsrichting die zich al een beetje in het hoofd van de opdrachtgever had genesteld), zodat we morgen verder kunnen met gerichte interviews over het werk van handhavers, en de manier waarop die informatie uit en over vergunningen zouden kunnen inzetten in hun werk op straat.
Leuke dag, veel geleerd, zowel over het onderwerp als over het team als over hoe we Push verder kunnen fijnslijpen. Morgen co-creatiedag met handhavers, veel zin in!
Andere aantekeningen
Open Source voor Open Samenwerken
2 september 2019
In de praktijk blijkt de mentaliteit in overheids ICT-projecten vaak nog best wel ‘closed source’ te zijn: pas als het project is afgerond, wordt de code openbaar gemaakt. Vaak duurt het zelfs nóg een paar maanden, omdat de code geschikt moet worden gemaakt voor publicatie.
Wat projecten kunnen leren van Common Ground
15 januari 2025
Hoe kunnen publieke projecten effectiever samenwerken? Het Common Ground-model biedt hiervoor een interessante opzet.
pOS feature #1: Happy Highlighter
22 januari 2021
Om mezelf wat meer te dwingen de dingen te doen waar ik blij van word, heb ik een nieuwe "life hack" of "persoonlijk O.S." feature. Ik heb me voorgenomen om leuke dingen wat vaker snel en kort te beschrijven in dit soort mini blogjes. Daarbij "nudge" ik mezelf om telkens te checken of ik bezig ben met de dingen waar ik bezig mee wil zijn.